Półkolonie.

Spędź aktywny czas nad wodą!

AKTYWNOŚĆ WAKACYJNA W CSWiPR Złota Góra

Stowarzyszenia Sportów Wodnych zapraszają do aktywnego spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu z wykorzystaniem infrastruktury CSWiPR Złota Góra w Brodnicy Górnej k/ Kartuz (12km) w formule zajęć rozwijających na terenie obszatu Parku Krajobrazowego Natura 2000, nad jeziorem Brodno Wielkie.

PROPONUJEMY:

1. Szkoła nurkowa Good Dive, Uczniowski Klub Żeglarski Lamelka Kartuzy z Centrum Sportów Wodnych, Fundacja Nasze Dzieci – przygotowała prawdziwe HITy na Lato 2020! Będzie aktywnie, atrakcyjnie oraz bezpiecznie! Dzieci spędzające lato w mieście, na wsi zapraszamy na szkolenia w zakresie sportów wodnych w wieku 8-14 lat.

Do wyboru 6 pięciodniowych turnusów (od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00) wypełnionych atrakcjami nad jeziorem Brodno Wielkie: nauka pływania na żaglówkach, nurkowanie w aqualungu, wyprawy na kajakach, pływanie na supach, rowerach wodnych.
Małe, bezpieczne i komfortowe – 8 osobowe grupy pod opieką instruktorów i ratowników wodnych. Ciepły posiłek – Obiady w formie cateringu.
Po uczestnictwie w półkoloniach, na których Twoje dziecko spróbuje różnych sportów wodnych , może złapie bakcyla na nurkowanie czy żeglarstwo i będzie chętne kontynuować sport zapisując się do Nas na szkolenie Nurka Początkującego lub szkolenie żeglarskie.

ZAPRASZAMY:

Dobrze wyposażona baza, doświadczona kadra instruktorska, piękna infrastruktura nad wodą i pod wodą zapewnią wyśmienitą i bezpieczną zabawę oraz skuteczne szkolenie. Pianki nurkowe dobrze izolujące od chłodu umożliwią nurkowanie podczas niezbyt korzystnych warunków atmosferycznych. Sprzęt żeglarski, supy i kajaki. W wypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków pogodowych gry i zabawy na terenie bazy, zajęcia teoretyczne na 800 m2 scenie pod zadaszeniem.

Podczas zajęć z nurkowania:

 • Nauczymy się nie tylko rozpoznawać stworzenia morskie, ale także zapoznamy się z życiem podwodnym naszych jezior.
 • Dowiesz się co to segregacja śmieci, skąd pochodzą i czym są zanieczyszczenia na jakie możesz natrafić pod wodą oraz jak dbać o środowisko podwodne.
 • Zapoznasz się z pojęciem stanu nieważkości, podczas zabawy poczujesz się jak astronauta.
 • Rozwiniesz swoje umiejętności nawigacji o sposobach nawigowania pod wodą, dowiesz się jak działa kompas.
 • Dowiesz się w jaki sposób możesz w razie potrzeby pomóc swojemu koledze pod wodą oraz na powierzchni.
 • Nauczysz się pływania z maską, fajką i płetwami po powierzchni oraz oczyszczać fajkę z wody.

Podczas zajęć z żeglowania :

 • zaczerpniemy umiejętności pływania na żaglach łódek jednoosobowych i wielozałogowych oraz w warunkach niesprzyjajacym żaglom zajęcia na deskach SUP oraz kajakach.
 • Dowiemy się podstaw w prowadzenia jachtu, poznamy do czego służy wiatr.
 • Zapoznasz się z pojęciem stanu aerodynamiki, podczas zabawy poczujesz się jak wilk morski i kapitan jachtu.
 • Rozwiniesz swoje umiejętności nawigacji o sposobach nawigowania pod wodą, dowiesz się jak działa kompas.
 • Dowiesz się w jaki sposób możesz w razie potrzeby pomóc swojemu koledze w ramach podstawowych zasad ratownictwa wodnego.
 • Nauczysz się pływania na sprzęcie wodnym z wykorzystaniem podstawowych zasad nawigacji.

W ramach szkoleń zapewniamy:

 • Sprzęt żeglarski + kamizelka asekuracyjna
 • Kajaki i rowery wodne , podstawowy sprzęt szkoleniowy asekuracyjny
 • Sprzęt ABC: fajka, maska, płetwy
 • Sprzęt do nurkowania: pianka, jacket, butla ,automat, komputer nurkowy
 • Pianka neoprenowa
 • Zajęcia teoretyczne
 • Opieka instruktorów i opiekunów
 • Posiłek obiadowy
 • Dostęp do sanitariatów i wody

PROGRAM:

 • ABC nurkowania w akwalungu
 • Nauka żeglarstwa
 • Nauka pływania na kajakach i supach
 • Zajęcia z bezpieczeństwa nad wodą
 • Zajęcia sportowo – rekreacyjne

Plan Dnia:

8:00 zbiórka w bazie na Złotej Górze w Centrum Sportów Wodnych
10:00-10:30 II śniadanie- prowiant własny
9:00 – 16:00 zajęcia (szkolenia nurkowanie i sporty wodne, gry, zabawy na wodzie i na lądzie w zależności od warunków pogodowych)
12:30 – 13:30 ciepły posiłek – Catering (w cenie)
16.00 zakończenie zajęć

Rzeczy przydatne na naszych zajęciach:

 • ręcznik
 • strój kąpielowy (kąpielówki), ręcznik
 • wiatrówka, obuwie na zmianę oraz odzież w razie zamoczenia rzeczy
 • krem z filtrem uv
 • czapka
 • II śniadanie
 • dobry humor każdego dnia

Turnusy:

29.06-3.07.2020 1 turnus
13.07-17.07.2020 2 turnus
20.07-24.07.2020 3 turnus
3.08-7.08.2020 4 turnus
10.08-14.08.2020 5 turnus
24.08-28.08.2020 6 turnus

DZIEŃ 1 (dzień nurkowy)

8:00-10:00 powitanie, zapoznanie się z zasadami jakie obowiązują podczas zajęć, gry i zabawy integracyjne, dzieci uczą się konkretnych umiejętności poprzez zabawę, pracy w grupie, odpowiedzialności za sprzęt oraz bezpiecznego przebywania nad wodą.
Przerwa II śniadanie
10:30-12:30 zapoznanie się ze sprzętem do snorkelingu nurkowym funkcjonowaniem i użytkowaniem. Omówienie podstawowych znaków nurkowych, Pierwsze nurkowanie z instruktorem w sprzęcie ABC, wejście na płytką wodę, poznanie umiejętności tj. usuwanie zaparowanej maski, pływanie w płetwach,oddychanie przez fajkę, techniki wychodzenia z wody, swobodne i komfortowe utrzymywanie się na wodzie, oczyszczanie fajki i maski z wody.
Przerwa obiadowa.
13:30-15:00 II wejście z instruktorem do wody, doskonalenie zdobytych umiejętności podczas gier i zadań w wodzie.
16:00 zakończenie zajęć

DZIEŃ 2: (Sporty wodne)
8:00-10:00 powitanie, zapoznanie się z zasadami jakie obowiązują podczas zajęć, gry i zabawy integracyjne, dzieci uczą się konkretnych umiejętności poprzez zabawę, pracy w grupie, odpowiedzialności za sprzęt oraz bezpiecznego przebywania nad wodą.
Przerwa II śniadanie
10:30-12:30 zapoznanie się ze sprzętem żaglowym. Omówienie podstawowych zasad pływania na wodzie, bezpieczeństwo, reagowania na polecenia Sternik – Załogant. Pierwsze pływanie z instruktorem na wodzie, wejście na jachtach ( w zalezności od pogody – jednożaglowe lub dwużaglowe, poznanie umiejętności nawietrznej i zawietrznej, rumplowanie w wyzmnaczonym obszarze, dla starszych wyjście na Omedze.
Przerwa obiadowa.
13:30-15:00 II wejście z instruktorem do wody, doskonalenie zdobytych umiejętności na wodzie, zajęcia bosmańskie.
16:00 zakończenie zajęć

DZIEŃ 3: (Dzień nurkowy)

8:00 zbiórka, zabawy integracyjne , opowieści z podwodnego świata, nurkowanie – pasja, styl życia, fotografie i filmy o nurkowaniu. Zaskakująca flora, fauna, ciekawostki spod wody. Kierunki nurkowe, interesujące miejsca w Polsce!
Nawigacja podwodna, gry i zabawy z kompasem na lądzie.
Przerwa II śniadanie
10:30-12:30 Przypomnienie znaków nurkowych oraz omówienie specjalistycznego sprzętu do nurkowania: jacket, butla, automat oddechowy. Nurkowanie z instruktorem w kojcu. Założenie, dopasowanie sprzętu, oddychanie pod woda bez wstrzymywania oddechu, wyrównywanie ciśnienia w uszach i masce, komunikacja za pomocą znaków nurkowych.
Przerwa obiadowa
13:30-15:00 II wejście z instruktorem do wody, oczyszczanie automatu za pomocą bypassu, napełnianie i opróżnianie BCD, ćwiczenie neutralnej pływalności, poprawne wynurzenie, oraz doskonalenie zdobytych wcześniej umiejętności, wyjście z wody i złożenie sprzętu.
16:00 zakończenie zajęć

DZIEŃ 4: (Sporty wodne )

8:00-10:00 kontynuacja zajęć żeglarskich poprzez doskonalenie pływania na wodzie połączone z elementami teori w zakresie prowadzenia jachtu z wiatrem i pod wiatr, budowa jachtu ABC małego żeglarza
Przerwa II śniadanie
10:30-12:30 zapoznanie się ze sprzętem nie żaglowym – zajęcia na supach i kajakach, podstawy pływania na sprzęcie wodnym
Przerwa obiadowa.
13:30-15:00 II zajęcia bosmańskie, po co załoga, na czym polega rola lidera, busujemy zespoły w celu osiągnięcia timów: kajakowych, supowych i żaglowych
16:00 zakończenie zajęć

DZIEŃ 5: W ostatnim dniu półkolonii quizy , gry i zabawy, zadania terenowe w oparciu o uzyskane umiejętności podczas zajęć z nurkowania i sportów wodnych
10:00-10:30 Przerwa II śniadanie
10:30-12:30 Quizy , wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas odbytych zajęć nurkowych i sportów wodnych.
12:30-13:30 Przerwa obiadowa
15:00 rozdanie dyplomów i zdjęć uczestnikom
16:00 zakończenie zajęć

Uczestnik odpowiada materialnie za powierzony mu sprzęt na czas zajęć. Pierwszego dnia półkolonii, uprzejmie prosimy o przybycie wraz z dzieckiem rodzica / opiekuna oraz przyniesienie wydrukowanego i wypełnionego Formularz półkolonii – dostępnego poniżej:
Koszt zajęć tygodniowych: 900 złotych
Koszt zajęć tematycznych:
2 dni nurkowe – 350,00 zł. – zajęcia indywidualne z trenerem
2 dni żeglarsko – supowe – 350 zł.
1 dzień zajęć – sportów wodnych – 200 zł.
+ wyżywienie 100 zł.

Płatność

Składka na zajęcia rozwijające nad wodą może być dokonana:
a) gotówką
b) przelewem na konto bankowe UKŻ Lamelka Kartuzy, BS Sztum. Konto: 28830900000074042720000010
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika/-ów, nazwę turnusu. Płatność najpóźniej proszę dokonać na tydzień przed odbywającymi się zajęciami.

Formularz zgłoszeniowy na półkolonie