KOPALNIA MOLNAR JANOS WĘGRY

Miejsce
WĘGRY
Wyjazd
09.01.2025
Powrót
12.01.2025
Ilość dni
3
Instruktor
Wojciech Pruski

KOPALNIA MOLNAR JANOS WĘGRY

Nurkowanie w jaskini Molnár János jest wyjątkowe, ponieważ woda jest ciepła (20-28 stopni Celsjusza) przez cały rok i krystalicznie czysta, a na wapiennych ścianach znajdują się ekscytujące formacje kamienne i krystaliczne. W jaskini nie ma silnych prądów, woda płynie bardzo wolno. W naszym centrum nurkowym znajdziesz wysokiej jakości usługi: doświadczonych liderów nurkowania, najnowocześniejsze urządzenia i cały niezbędny sprzęt. Zapraszamy wszystkich certyfikowanych nurków, którzy chcieliby zobaczyć cuda jaskini Molnár János. We wschodniej części Budapesztu znajduje się labirynt wapiennych korytarzy. Wiele charakterystycznych budynków miasta zostało zbudowanych z tego wapienia. Późniejsi winiarze wykorzystywali je jako piwnice, a od XX wieku właścicielem tego miejsca był browar Dreher. W czasie II wojny światowej znajdowała się tu ukryta fabryka silników lotniczych. Obecnie niektóre pomieszczenia znajdują się pod wodą: można nurkować w zimnej, ale czystej wodzie w niektórych ekscytujących częściach Kopalni. Chociaż większość z tych podwodnych pozostałości przemysłowych można nurkować tylko z certyfikatem jaskiniowym, jedno z miejsc jest dostępne dla wszystkich nurków. Nie należy spodziewać się typowego nurkowania w kopalni, są to w zasadzie zalane pomieszczenia i piwnice fabryki, więc nie ma poręczy, tylko schody. Nie musisz być certyfikowanym nurkiem jaskiniowym, aby nurkować w jaskini Molnar Janos, ale musisz mieć co najmniej certyfikat Advanced Open Water Diver i byc opływanym w zestawach dwubutlowych (twinset lub sidemount) lub rebreather.
Wyjazd weekendowy sobota niedziela 2 nurkowania dziennie. po nurkowaniach w kopalni planujemy zwiedzanie Budapesztu. Jaskinia Molnár János znajduje się w centrum miasta, co stanowi doskonałą bazę wypadową do nurkowania oraz zwiedzania atrakcji turystycznych. 
Miejsce to stanowi idealny punkt wyjścia do eksploracji uroków miasta. Można odwiedzić Zamek Królewski, zwiedzić Parlament, wybrać się na romantyczną przejażdżkę łodzią po Dunaju, a wieczorem zrelaksować się przy drinku w jednym z malowniczych ruin pubów. W okolicy jest wiele fascynujących miejsc do zobaczenia i ciekawych aktywności do wykonania, co sprawi, że twój pobyt będzie niezapomniany.

ZŁÓŻ REZERWACJE NA WYJAZD DO kopalni molnar janos

Cena wyjazdu

cena nie zawiera

szkoleń dodatkowych,wypożyczenie sprzętu, pakietów nurkowych w kwocie 250€

cena zawiera

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *