Baza nurkowa nad jeziorem Niedackim w Twardym Dole

Niedack to jezioro rynnowe, które znajduje się na północnym krańcu Borów Tucholskich w powiecie starogardzkim. To, co możemy zobaczyć pod wodą zdecydowanie zachwyca. Dno porośnięte jest bujną roślinnością, przez co ogromny obszar jeziora to piękne zielone łąki, wśród których skrywają się słodkowodne organizmy podwodne. Możemy zobaczyć między innymi szczupaki pospolite, które dadzą nam się dokładnie obejrzeć i sfotografować. W trakcie jednego nurkowania średnio możemy podziwiać ich około 10. Podczas nurkowania na pewno spotkamy też okonie, które pływają w dużych ławicach, od małych do całkiem sporych okazów. Często spotykane na małych głębokościach są też piękne liny. Dookoła jeziora nie ma pól uprawnych, a tereny poza ośrodkiem są niezasiedlone dzięki czemu widoczność pod wodą jest tak dobra. W najgorszym momencie w roku widoczność wynosiła 4 metry, natomiast w najlepszym aż 14 metrów. Jezioro Niedackie to perełka w północnej Polsce. Każdy, kto raz tam zanurkuje na pewno będzie wracał. Jezioro jest sprzątane członków Good Dive, którzy organizują sprzątanie tego jeziora, więc śmieci w tym akwenie raczej nie znajdziecie. Największą atrakcją są płytkie nurkowania wśród wcześniej wspomnianych łąk i obserwowanie podwodnego życia, aczkolwiek maksymalna głębokość Niedacka to 30 metrów, więc głębsze nurkowania także są możliwe. Przy jeziorze znajduje się baza nurkowa Good Dive, gdzie możecie napełnić swoje butle nie tylko powietrzem, ale także nitroksem. Na miejscu, bez wcześniejszej rezerwacji można wypożyczyć najwyższej jakości sprzęt. Osoby, które mają ochotę zanurkować na większe głębokości niż te, które są dostępne z brzegu mogą skorzystać z pontonu który oferuje baza. W ciepłe wieczory odpalane jest kino letnie, gdzie puszczane są filmy o tematyce nurkowej. W sezonie letnim Good Dive organizuje obozy nurkowe dla dzieci na których nie ma czasu na nudę, a dzieci wracają do domów zachwycone. W bazie jest także możliwość zrobienia intra nurkowego. Osoby, które nigdy nie nurkowały mogą spróbować i samemu przekonać się jakie to niesamowite.

Bazą noclegową jest całoroczny ośrodek wypoczynkowy Twardy Dół- usytuowany w głębi lasu, przy samym brzegu jeziora. Piękny, malowniczy krajobraz, cisza, spokój, czyste powietrze, woda o pierwszej klasie czystości i nieskażona natura- to niewątpliwie największe atuty tego miejsca. Obiekt oferuje pokoje w gościńcu, rodzinne domki Leśne Chaty oraz pole namiotowe i caravaningowe. W pakiecie z noclegiem można zakupić wyżywienie : śniadania i obiadokolacje.
Na miejscu znajduje się restauracja „Pod Sosnami”, która specjalizuje się w regionalnej kuchni kociewskiej ale serwuje również tradycyjne dania kuchni staropolskiej.
Restauracja posiada duży taras z pięknym widokiem na jezioro gdzie można zjeść smacznie i w przepięknej scenerii.
Centrum wypoczynkowe Twardy Dół w swojej ofercie posiada SPA i salę fitness. SPA Leśna Oaza proponuje szeroki wybór masaży oraz zabiegów na twarz i ciało. Dodatkowe atrakcje oferowane przez ośrodek to wypożyczalnia sprzętu wodnego, hala sportowa, siatkówka plażowa, stół do ping ponga.
Na terenie Twardego Dołu przebiegają trasy rowerowe oraz trasy o różnym stopniu trudności do uprawiania orienteeringu (Zielony Punkt Kontrolny).
Twardy Dół to idealne miejsce na wypoczynek rodzinny jak również dla osób,które uprawiają sport : poranny jogging, jazda rowerem, Nordic Walking, fitness. Dzieci mogą pobawić się na placu zabaw. Wędkarze również cenią sobie to miejsce. Na sezon jesienny baza Good Dive, wraz z ośrodkiem Twardy Dół oferują promocję na nocleg dla nurków, bądź osób, które swoją przygodę z nurkowaniem chcą dopiero rozpocząć.